NBEM5400
Click the image to magnify
Ubiquiti
Ubiquiti NBEM5400
150 Mbps Wireless Bridge - UNII Band /15
Call for availability
• Uniform Beamwidth Maximizes Noise Immunity
• Innovative Mechanical Design
• High-Speed Processor for Superior Performance
• Reflector dish diameter: 15.7in (400mm)
• Power supply: 100-240Vac 24Vdc 0.5A GigE PoE